Indiánský drak představuje reliéf ve tvaru šnečí ulity se symbolickou dračí tlamou. Jde o věc, kterou do Evropy přivezl v roce 1935 francouzský inženýr, radioesteziolog I. Turenne od Apačů. Při svém pobytu v krajině se spřátelil s apačským šamanem a později i náčelníkem, který mu povolil obkreslit si obrazec z kamenného stolu, jež byl v tajné jeskyni.
Šlo o hlídanou jeskyni, kterou indiáni chránili před zneužitím draka. Do jeskyně mohl pouze šaman a nemocný nebo obviněný.
Indiánský drak je zobrazen v kruhu, v němž je nakreslen šnek, který je ukončen na konci druhého horizontálního poloměru na straně jedné a na té druhé stoupá, aby protkl vertikální poloměr a zastavil se o kousek dál v úhlu 45 stupňů. Tvoří zde dračí hlavu. Druhá čelist je pak druhý horizontální poloměr. Jazyk vyčnívá pod úhlem 45 stupňů. Tečky na hlavě a na těle plus oko dohromady tvoří pro Apače velmi důležité číslo 92. Rozložení jednotlivých bodů je rovněž podle zcela určitých zákonitostí.
Drak fungoval jako detektor lži. Dále jej pak šaman užíval k diagnostice a léčbě. Fungovalo to tak, že okolo reliéfu šaman rozložil semena, kamínky, bylinky a jiné pomůcky. Pak s pomocí energie uvedl reliéf do činnosti, ten začal světélkovat a otáčet se do energetické spirály až vytvoří trychtýř, do něhož nemocný nemocný nebo viník vloží ruku. Šaman vše s pomocí citlivé ruky snímal a drak reagoval na jeho dotazy. Tělo nemocného nebo viníka odpovídalo, aniž by si byl dotyčný vědom, kladených otázek. Na ty pak člověk dostává příslušnou odpověď.
Indiánský drak je tu pro všechny méně senzibilní a méně zdatné v oboru. Senzibilní lidé podobnou pomůcku nepotřebují. Odpovědi také můžete snímat nejen s pomocí reliéfu, ale také i kyvadlem a virgulí.