Koláček štěstí

Článek na téma: Duchovní život, Horoskopy, Esoterické vědy, Osud,

Dodnes se ve světě přou, odkud koláček štěstí ve skutečnosti pochází. Tolik oblíbený americký způsob věštění, o němž mnohdy říkají, že pochází z Kalifornie, však v reálu pochází odjinud. Jeho původ je ve skutečnosti spojen s Japonskem nebo Čínou.

Co je koláček štěstí?

Koláček, který je velice chutný, se vyrábí z mouky, cukru, vanilky a sezamového oleje. Do jeho útrob je pak skryt s papírkem, který dedukuje, co vám přinese budoucnost. Obvykle jde o text ve stylu aforismu, proroctví nebo čínského moudra. Skryta zde mohou být i čísla, která jsou určená k vsazení. Jde o šťastná čísla, jež mají dotyčnému přinést štěstí. Koláčky se dodnes podávají v čínských restauracích, jako dezert. Pozor, v Číně se však tato tradice nedochovala a moc se již neužívají.

Zrození koláčku štěstí

Historie koláčku sahá až do 19. století, kdy jej vůbec poprvé vyrobili v japonském Kjótó do chrámu, který napomáhá přinášet štěstí. Dodnes se zde ručně vyrábí. Tradičně v sobě ukrývají 23 charakteristických odpovědí, ale ve své podstatě do nich můžete vložit, co se vám zamane. Do Ameriky se koláček štěstí dostal na přelomu století. V pekárně v San Franciscu je začal vyrábět japonský pekař. Postupně se koláčky dostaly do čínských restaurací a v průběhu druhé světové války se rozmohly po celé Americe. Citáty se psaly ručně, ale postupem času se začaly psát na stroji a ještě později tisknout. Dnes se na celém světě vyprodukuje na 3 miliardy citátů do koláčků ročně. Nejvíce se koláčky štěstí konzumují v USA, dále pak v Brazílii, Kanadě, Francii, Indii, Itálii, Mexiku a Velké Británii. Kromě těchto států se však koláčky konzumují i jinde, ačkoliv ne v takové míře.

Koláčky štěstí si už i u nás můžete objednat v restauraci, koupit ve specializovaných prodejnách anebo si je sami vyrobit. Recepty na koláčky najdete celkem snadno na internetu. Na lístečky pak můžete napsat cokoliv pozitivního, klidně i vzkaz.

 

Kdo by neslyšel o Avalonu, legendárním artušovském ostrově, na němž byl ukryt Excalibur. Staří Keltové toto místo považovali za sídlo Bohyně. Lidé na tento ostrov přicházeli zemřít, i se znovu narodit. Jde o jedno z nejmagičtějších míst na světě s ohromnou duchovní sílou a mocí.

Indiáni měli vždy velmi blízko k přírodě a lidem přisuzovali vlastnosti zvířat, které podle nich získali při svém narození. Zvířecí symboly proto najdete nejen na totemech, ale i v jejich obydlích, na špercích a oděvech.

5. 10. slaví svůj svátek Eliška. Oblíbené to české jméno, jméno královen. Jde vlastně o českou variantu jména Alžběta. Zvukově má blízko ke svému původnímu hebrejskému jménu Elíšebah, tedy “zapřísahala jsem se Bohu”.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61
Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61 Moje stránka, otázky a ohlasy

Ve skutečnosti je mylné Ogham označovat za keltskou metodu věštění, protože Ogham je ve skutečnosti keltská abeceda, která se k věštění užívá. Systém se velmi podobá věštění runami.